» Wstyd, kompromitacja, żenada - dlaczego Tottenham przegrał z City

dodał: Wojciech Misiak dnia: 2014-01-30 10:19:33 komentarzy: 13

Wstyd , kompromitacja, sprowadzenie na ziemię, żenada i wiele innych epitetów można użyć, aby opisać to, co działo się wczoraj na White Hart Lane. Tottenham uległ Manchesterowi City 1-5, co jest już trzecim pogromem w tym sezonie. Dlaczego Koguty zagrały tak słaby mecz?

1. Ustawienie

Ja rozumiem, jeśli Tim Sherwood stawia na grę bez defensywnego pomocnika, gdy rywalem jest Crystal Palace, Swansea, czy inny zespół dołu tabeli. Wczoraj Anglik postawił znów na ofensywne ustawienie, w którym środek pola pilnować mieli Nabil Bentaleb i Mousa Dembele, czyli zawodnicy, którzy z grą do tyłu mają niewiele wspólnego. Przebolałbym taki pomysł, gdyby chociaż Spurs wyszli na ten mecz nastawieni  bardzo ofensywnie, ale przez całą pierwszą połowę nie widziałem pressingu, nie widziałem agresji ze strony Tottenhamu. Grając tak nie ma co liczyć na jakąkolwiek zdobycz punktową, tym bardziej, kiedy naprzeciw tobie staje chodzi Manchester City.

2. Nabil Bentaleb
Okej, młody chłopak, który w ostatnich meczach był zdecydowanie wyróżniającą się postacią, miał prawo rozpocząć mecz od początku. Jednak nie moge zrozumieć tego, dlaczego 19-latek rozegrał 90 minut?! Dla mnie był najsłabszym ogniwem Spurs. W środku kompletnie nic nie wniósł. Nie wiem czy zaliczył jakikolwiek odbiór piłki. W rozegraniu fatalnie, przyjęcie piłki na poziomie juniorskim i mnóstwo strat. Tak, to jest utalentowany piłkarz, ale stawianie na niego w każdy meczu, bez względu na to, co piłkarz pokazuje, jest przesadą. Mam wrażenie, że Nabil Bentaleb ma być symbolem zmiany trenera w Tottenhamie.

3. Defensywa
Co tu dużo mówić - fatalny występ obrońców Spurs. Zauważyłem w Waszych  komentarzach pomeczowych, że dużo osób narzeka na Michaela Dawsona. Dla mnie był najsolidniejszy. Walczył, wygrał mnóstwo pojedynków powietrznych, zanotował sporo odbiorów. W pierwszej połowie nie mogłem patrzeć na Kyle'a Walkera, który non stop przegrywał pojedynki jeden na jeden z Edinem Dżeko, Gaelem Clichy, bądź Sergio Aguero. Zagrożenie City stwarzali głównie właśnie lewym skrzydłem. Wcale nie lepiej od Anglika zaprezentował się Vlad Chiriches. Gość na siłe chce zostać super gwiazdą, takie mam wrażenie. Kiedy dostaje piłkę do wyprowadzenia, modlę się, aby futbolówkę stracił, bo to jest niemal pewne, jak najdalej od własnego pola karnego. Nie widzę u niego jakiegokolwiek myślenia. Źle ustawiony, podania totalnie ryzykowne, głupie kiwanie na własnej połowie. Chwała Bogu, że do gry wraca Jan Vertonghen, bo mam nadzieję, że właśnie pijaczynę z Rumunii zastąpi.

4. Brak pomysłu
Ofensywa nie istniała. Nie widziałem żadnej składnej akcji Spurs. Szczególne pretensje mam do środkowych pomocników. Kiedy piłkę na prawym skrzydle miał na przykład Aaron Lennon, nie widziałem ze strony Bentaleba, Eriksena, czy Dembele ruchu w kierunku partnera. W takiej sytuacji strata piłki przez Lennona jest nieunikniona. Tottenham nie miał pomysłu, jak rozpracować wcale nie taką solidną w tym sezonie defensywę gości. Najczęściej piłka zagrywana była na Emmanuela Adebayora, który wielką posturą miał przetrzymać fubolówkę i uderzyć na bramkę. Okazało się jednak, że w żadnym wypadku nie przyniosło to oczekiwanego efektu.

Na koniec mogę usprawiedliwić tylko Hugo Llorisa, którego osobiście jest mi bardzo szkoda. Co z tego, że Francuz jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, skoro przed nim biegają totalni nieudacznicy, na czele z Chirichesem. Nie zdziwię się, jeśli na koniec sezonu Lloris powie: "Dziękuję, Panie Levy, ale wolę spakować bagaż, wyjechać do ciepłej Barcelony, gdzie dwa, trzy razy w meczu muszę interweniować i co roku walczyć o finał Ligi Mistrzów."

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: ladigue8 Wysłano: 31 stycznia 2014; 11:27

Ja mimo wszystko na sędziach bym się nie skupiał , bo niestety ale nasza gra szczególnie w obronie wygladała tragicznie a do tego wyglądało to tak jakby Tim do tego meczu w zasadzie ekipy w jakiś specjalny sposób nie przygotowywał. Wychodzi brak rotacji i konkurencji w obronie no bo tak miedzy bogiem a prawdą Sherwod gra w tej formacji tym co ma a ma mało i przeciętnie.

odpowiedz
Autor: Lukaśiński Wysłano: 30 stycznia 2014; 19:08

Paul*Germany

Wyluzyj koles.jestesmy jedna rodzina Spursow i nalezy sie szacunek rodzinie.

odpowiedz
Autor: Wojciech Misiak Wysłano: 30 stycznia 2014; 15:09

Damian
Też o tym myślałem, ale w pierwszej połowie Tottenham prawie nie istniał, tylko w końcówce. City mogli do przerwy 4-0 prowadzić. Po drugie, nie możemy zwalać winy na sędziego za stratę czterech bramek w samej drugiej połowie. Niektóre drużyny potrafią w 10 wygrać spotkanie. Zauważyłem, że przy stracie więcej niż dwóch goli do rywala Tottenham się poddaje. Nie ma tych chłopaków kto zmotywować.

odpowiedz
Autor: Damian Wysłano: 30 stycznia 2014; 14:58

Proponuję punkt 5: SĘDZIA

-brak drugiej żółtej kartki dla Toure po faulu na rozpędzonym Rosie
-kontrowersyjnie nieuznana bramka
-rzut karny, którego nie było
-czerwona kartka dla Rose'a

Ten mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej.

odpowiedz
Autor: Wojciech Misiak Wysłano: 30 stycznia 2014; 13:58

PiVi
Na tym polega publicystyka, żeby móc wyrazić swoje zdanie. Jeśli Ty chciałbyś też napisać coś od siebie, nie ma problemu. Piszesz, klikasz Strona Główna, Dodaj news i czekasz na publikację.

Paul*Germany
Na Twój komentarz nawet szkoda odpowiadać. Wszystkie koszulki, gadżety, bilety na mecz to Twoim zdaniem nic? A przepraszam skąd kluby biorą pieniądze na transfery? Gdyby nie kibice, nie byłoby klubu. Mamy po prostu cieszyć się, że dostajemy takie baty w ciągu 3 miesięcy trzykrotnie? Mam nadzieje, że Sherwood pogoni kolegów "obrońców".

JINCHURIKI
Nie bronię Dawsona, zagrał słabo, ale na pewno nie gorzej od Chirichesa.


odpowiedz
Autor: Paul*Germany Wysłano: 30 stycznia 2014; 13:03

Litosci polaczki , po prostu zalosni jestescie , nigdy na meczu nie byliscie , nie dajecie kompletnie nic temu TEAMOWI i smiecie ich nazywac banda nieudacznikow ??? , Fuck off ! . Tottenham is a great club and doesn't need *****s like you supporting it.

odpowiedz
Autor: NoName88 Wysłano: 30 stycznia 2014; 11:26

Jakby zagrali tak jak WHU z Chelsea to dostaliby, wspomniane przez Ciebie, "1-2". A tak po ogromnym ciosie (wychodzi, że chyba niesprawiedliwym) w jednej chwili (gol i przede wszystkim czerwona kartka) postawili wszystko na jedną kartę (zresztą podobnie było w pierwszym meczu). Bramka na 1:3 dawała jeszcze jakieś minimum nadziei (choć brak jednego gracza na tym poziomie to kwestia nie do zastąpienia). Próbowali odkrywając się, zostali skarceni.
Jeden kibic (jak Ty) wolał będzie zamurowanie bramki tylko po to by nie stracić więcej goli. Inny (jak choćby PiVi) doceni ambicję i próbę walki o wynik do samego końca nawet kosztem kolejnych strat.
Nie wiem ile osób na tym portalu rozumie, że drużynę od City mamy sporo słabszą, słabszych piłkarzy czy potencjał finansowy. I to, że klub wydał sporo milionów w okienku transferowym o niczym nie świadczy. Bo porównywalną kwotę w tym samym okienku zarobił i bilans kręcił się wokół zera. A jaki bilans w tej materii miało City zainteresowani mogę sobie wyliczyć.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 30 stycznia 2014; 11:01

Grali do konca? Kazdy gra do konca bo mu za to placa dotrwac do tej 90 minuty. A checi jakos nie widzialem. Nazywajmy rzeczy po imieniu no chyba ze ty wolisz ich glaskac po tym rezultacie. Jebal jak sezonowe kluby. Nie wymagam zadnych wygranych po 6-5:0 tylko ***** godnego reprezentowania sie. Mozna dostac 1-2 ale nie ***** 5-6

odpowiedz
Autor: JINCHURIKI Wysłano: 30 stycznia 2014; 10:53

PiVi a jak inaczej nazwiesz ludzi, którzy głośno mówią o swoich aspiracjach na grę w Champions League a na boisku grają, jakby szczytem ich możliwości był nie istniejący już puchar INTERTOTO.
Siedzieli by cicho i grali każdy mecz na 100% i widać by było, że gryzą trawę dla tego klubu, to nikt by pretensji nie miał do nich.
Największe pretensje mamy do obrony, która wczoraj się zaprezentowała fatalnie.

odpowiedz
Autor: Lukaśiński Wysłano: 30 stycznia 2014; 10:47

Dawson to dno i tyle.

odpowiedz
Autor: PiVi Wysłano: 30 stycznia 2014; 10:42

Nieudacznicy????!!!!!! Proszę cię jesteś fanem Spurs , nawet redaktorem strony o nic a ty ich nazywasz nieudacznikami?Bezczelność mówić tak , grali do końca , chyba jesteś takim fanem jak ci co opuścili pod koniec mecz. Jak tak chcesz aby twoja drużyna non-stop wygrywała to przejdź sobie na Bayern , lub Barce.

odpowiedz
Autor: JINCHURIKI Wysłano: 30 stycznia 2014; 10:39

Wojtek coś Ci ten Dawson obiecał, że go tak bronisz? W każdej mojej negatywnej wypowiedzi, jak i wielu innych kibiców Tottenhamu Hotspur jest bezlitosna prawda.
Główkować z dobre o głowę niższym Aguero to każdy cymbał potrafi, a Dawson tego nawet nie potrafi, bo było kilka takich rożnych co miał pilnować go to Aguero zbijał piłkę przed tym drewniakiem Dawsonem. Pozytywna kwestia z meczu? Dawno się tak nie uśmiałem z poczynań obrońcy, jak właśnie z Dawsona. Dawno powinien zostać sprzedany na spokojne dogranie do emeryturki w takiej np. Legii czy krajów arabskich. Nam takie dno serwuje, że dziwię się czemu on od dobrych paru meczy jest w podstawie.

4-1-3-2 to dla nas ustawienie, które dobrze wyglądało. Myślę, że tą drogą powinniśmy iść a nie 2 mecze tak a potem na jeden mecz wszystko zmieniać.

odpowiedz