» Pięć celów, które AVB musi spełnić w tym sezonie

dodał: Wojciech Misiak dnia: 2013-11-21 19:04:18 komentarzy: 46

Tottenham Hotspur ma za sobą pierwsze miesiące w praktycznie nowej drużynie. Latem wydano ponad 100 milionów funtów na transfery i najwyższy czas, aby przed Andre Villasem-Boasem postawić cele.

1) Pierwsza czwórka
Głównym celem na sezon pozostał ten sam, co w ostatnich lata - zakończenie Premier League w pierwszej czwórce i możliwość występów w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

W klubie wszyscy pamiętają pecha z sezonu 11/12, kiedy Spurs zajęli 4. miejsce, ale Chelsea, która rozgrywki zakończyła na 6. lokacie, zwyciężyła Champions League. Tym razem Koguty mają zamiar walczyć o coś więcej niż tylko 4. miejsce, ponieważ chcą być pewni startu w Lidze Mistrzów już za rok.

2) Walka w Lidze Europejskiej
Piąte miejsce w poprzednim sezonie nie było w sumie najgorsze - daje grę w czwartek w Lidze Europejskiej. I mimo że wpływa to może na dyspozycje drużyny w weekendy, wydaje się, że jakość kadry, którą dysponuje Andre Villas-Boas, pozwala na rywalizację na dwóch frontach. Tottenham chce wygrać Ligę Europejską, co pozwoli w sierpniu na rywalizację w Superpucharze Europy, co może być przygotowaniem do ewentualnego startu w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

3) Zdominowanie Arsenalu

Terminarz nie ułożył się dla Spurs najlepiej - musieli rywalizować z największym rywalem zaraz po najgłośniejszym w dziejach klubu rynku transferowym. Kanonierzy wygrali 1-0, ale okienko wtedy wciąż było otwarte i TOttenham nie był jeszcze gotowy. W rewanżu podopieczni AVB muszą pokonać Kanonierów, ponieważ fani tego potrzebują. Właśnie w tym meczu istotne będzie pokazanie progresu, jaki poczyniła drużyna na przestrzeni  sezonu.

4) Stworzenie zgranej drużyny

Mamy koniec listopada, a wciąż widać, że zespół latem przeszedł gruntowne zmiany. Villas-Boas musi wprowadzić w tą drużynę ducha i jedność, czyli cechy, które zespoły walczące o tytuł zawsze muszą posiadać. Nowi zawodnicy oraz powracający piłkarze, tacy jak Townsend, sprawiają, że przed trenerem ciężka praca nad znalezieniem między nimi chemii.

5) Stosowanie rotacji
Jednym z najtrudniejszych zadań stojących przed portugalskim trenerem jest sprawienie, aby na mecie sezonu wszyscy piłkarze byli zadowoleni. Piłkarze tacy jak Aaron Lennon, Gylfi Sigurdsson, Mousa Dembele i Jermain Defoe niekoniecznie będą mieli możliwość występów co tydzień. Szeroka kadra sprawia, że AVB będzie musiał odpowiednio rotować składem, aby każdy piłkarz czuł się potrzebny drużynie.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Komornik Wysłano: 26 listopada 2013; 11:05

Póki co to z tych 5 punktów lejemy tylko ogórki w LE.

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 24 listopada 2013; 22:05

Mnie raduje? Ciekawe heh i nic mi się nie ujebało bo wiedziałem, że o piłce pojęcia nie masz ...wynika to z twoich wpisów więc waliłem lekką szydere bo takich znawców z kanapy i z przed kompa wielu juz poznałem. Jak przewidywałem rozwój sytuacji to jechałeś mnie od dzieciaków i sezonowców i na czyje wyszło ? Mnie raduje...bardzo ciekawe

odpowiedz
Autor: Damian Wysłano: 24 listopada 2013; 21:50

Nie wiem skąd Ci się ujebało w głowie, że jestem piłkarzem? Jedynym sportem wyczynowym, który trenuję jest boks. Nie mniej, nie wydaje mi się, aby umniejszało to mi w roli jaką jest bycie kibicem.

Ja już dzisiaj wyraziłem swoje zdanie na temat dzisiejszego spotkania pod innym newsem. Wiesz, generalnie różnica między nami jest taka, że mnie ten wynik smuci, a Ciebie raduje.

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 24 listopada 2013; 19:09

@damian
Gówniarskie podjazdy to kiedys ty zacząłeś pajacu i kanapowy piłkarzyku. G...wiesz o piłce, pewnie nawet w życiu w nią nie grałeś a wf omijałeś wielkim łukiem. Dzisiaj kolejny raz wyszło na moje i gdzie jesteś ?

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 22:30

Ja moge dodać ze swojej strony ,że doskonale zdaję sobie sprawę z naszych mankamentów(głownie brak skuteczności),ale potrafię docenić też zalety naszej drużyny, oraz pracy wykonanej przez Andre.Koledzy, którzy go głównie krytykują widzą jedynie tylko minusy i nie wiem czemu widzą u rywali tylko plusy,zachwycają się nimi,wogóle lekceważąc ich nieudolność w wielu aspektach gry,taktyki,formy.Skoro grają tak rewelacyjną piłkę to dlaczego tabela pokazuje zupełnie co innego.To jest najważniejsze,a nie wyniki po 7-0 z Norwich.Nikt nam nie uciekł na jakiś kosmiczny dystans.Kolejkę temu byliśmy na czwartym miejscu,to się kotłuje co spotkanie,wicelider może po jednym meczu spaść nawet na szóste miejsce.Nie rozumiem tych natarczywych ataków na Andre ze strony kilku tu osób....widzą tylko nazwiska kupionych zawodników latem,ich cenę(to Fifka na kompie),zupełnie ignorując co sami zawodnicy mogą w tym momencie nam zaoferować.Przecież np. taki Lamela lub Soldado naprawde potrzebują czasu, by okrzepnąć do tej ligi.Tak jak pisze Damian,ta drużyna dopiero się dociera,a już jest w stanie zdominować każdego z kim gra,a było tak w każdym meczu tego sezonu(poza drugą połową z Chelsea),nawet z West Hamem(to była zwykła anomalia)czy Newcastle (31-7 w strzałach!!!).Jak na początek tej drużyny jestem zadowolony i szczerze mnie guzik obchodzi czy jakiś Manchester City czy Arsenal strzelają gole seriami,skoro w tabeli jednych wyprzedzamy a drudzy z całą pewnością dostaną zadyszki,Ozil już puchnie.

odpowiedz
Autor: Damian Wysłano: 23 listopada 2013; 20:20

AVB nie jest żadnym moim ulubieńcem, ani wymarzonym człowiekiem na posadzie trenera Tottenhamu. Mało tego, byłem przeciwnikiem jego przyjścia na WHL. Ale skoro już jest, to nie zamierzam kurwić co spotkanie na człowieka, który ma realny wpływ na tą drużynę, bo trzymam kciuki za niego jak i całą drużynę. Tym bardziej, że widać, że gość ma wizję. Kupił w poprzednim sezonie świetnych zawodników za niewielkie pieniądze. W tym sezonie sprowadził również perspektywicznych piłkarzy. Z naszej największej słabości (defensywy) stworzył atut. I to mnie cieszy, bo budowanie każdego dużego zespołu zaczyna się od defensywy. Na ofensywę też mam nadzieję przyjdzie czas. W końcu piłki zaczną wpadać do siatki. Już dominujemy w posiadaniu piłki. Liczę na to, że w końcu kilku zawodników się przebudzi i zacznie trafiać.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 23 listopada 2013; 20:17

Ludzie, nie wyzywajcie sie. Jesteśmy kibicami tego samego klubu. Po co tak robić burdel w swoim gronie? Szanujcie zdanie drugiej osoby i nie wyzywajcie sie. Ja sam rozumiem, też mi czasem puszczają nerwy ale powstrzymajcie sie :)

Fajnie by było jutro zobaczyć Adebayora :) Dobrze że gramy wcześnie bo do wieczora nie chciałoby mi się czekać :P



Fajnie by było jutro zobaczyć Adebayora :) Dobrze że gramy wcześnie bo do wieczora nie chciałoby mi się czekać :P ">odpowiedz
Autor: Damian Wysłano: 23 listopada 2013; 20:10

Słuchaj dzieciaku, te swoje podjazdy o szkole zachowaj dla siebie, bo raz, że prawdopodobnie bliżej Ci do tego wieku szkolnego, a dwa, że sam o ile jeszcze w niej nie jesteś, to powinieneś się do niej cofnąć, bo chociażby z interpunkcją oraz składnią zdań u Ciebie nie najlepiej. Po stylu pisowni, aż trudno mi uwierzyć, że mam do czynienia z rówieśnikiem, nie mówiąc już o kimś starszym od siebie.

Nie chce mi się rozpatrywać jednego meczu z WHU, ale w perspektywie całego sezonu jesteśmy najbardziej nieskuteczną drużyną w PL. Wg statystyk stworzyliśmy sobie również najwięcej sytuacji do zdobycia bramki. Jasno z tego wynika, że jesteśmy bardzo nieskuteczni, ale potrafimy sobie stworzyć sytuację do zdobycia bramki. Ja wierzę, że poprawimy ten element, ty w to nie wierzysz. Twoje prawo.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 23 listopada 2013; 19:48

Tak patrze na te wyniki czołówki z WHU to ręce opadają. Wszyscy ich gniotą. To tylko Tottenham mógł dać sobie wbić 3 bramki U SIEBIE z tymi średniakami. OLABOGA!!!

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 18:40

Jak napisałem wcześniej łudżcie sie dalej a kolega Damian to juz widzi tylko projekt na lata wiec nie ma o czym w zasadzie gadać . Pewnie teraz w szkołach niestety nie uczą czytania ze zrozumieniem więc pretensji nie mam.
p.s. Posiadanie piłki ? A ile np. z tego było sytuacji w meczu z whu ?

odpowiedz
Autor: Damian Wysłano: 23 listopada 2013; 18:28

Też nie widzę tych argumentów.
Jak można pisać, że nie widać pracy AVB? Pierwszy przykład z brzegu - defensywa. Mamy obecnie jedną z najlepszych defensyw w lidze. Drugi - posiadanie piłki. Pod tym względem dominujemy praktycznie w każdym spotkaniu. Nie ważne czy gramy z ogórkami, czy z topową drużyną. Atak? Szwankuje i tego nie da się ukryć, bo statystyki jasno mówią, że mamy c***ową skuteczność. Nie mniej wierzę, że poprawimy ten element. Skreślanie trenera tylko dlatego, że mamy kłopot ze skutecznością jest głupotą. Przecież tak na dobrą sprawę z taką defensywą i dominacją nad przeciwnikiem przy poprawieniu JEDNEGO elementu będziemy praktycznie poza zasięgiem większości drużyn.

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 18:19

A my taka genialna obrona a 3 lagi z whu i genialna obrona a sroki maja 1 sytuacje na mecz i ...głupio to wyglada co ? Ale taki jest niestety poziom merytoryczny Twoich wpisów więc się dostosowałem

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 18:17

A Ty nie odpowiedziałeś na pytanie a ja przedstawiłem argumenty bo jakies tam pisanie o meczu z Cardif to o czym ma swiadczyć ? Odpisałem mimo to, że dostaliśmy z whu tyle, że city wygrało z united a my z nikim mocnym nie dalismy rady. Kolejny raz apeluje przynajmniej o próbę czytania ze zrozumieniem bo Twoje argumenty zaczynaja się i konczą na projekcie na lata

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 23 listopada 2013; 18:15

Cardiff wpakowało City 3 bramki po stałych fragmentach gry jak chcesz wiedzieć. A my nawet stałych fragmentów nie umiemy. Z czym go ludzi?

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 18:10

Czyli nie przedstawiłeś żadnego argumentu na moje pytanie,poza jawną niechęcią do Andre.Tak jak myślałem.Nie napisałeś kto tak imponuje formą w tym sezonie.Arsenal?Chelsea?M.U?M.C?My?Everton?Wigan?QPR?Bournemouth?

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 18:00

Jojo ale i tak skończą przed nami i powiem tak - mniej przewidująco od nas to nawet stoke city gra a man city dostał od cardif ale my od whu po kompromitującej grze i co z tego? Ja jestem za projektem na lata ale nie pod wodzą tego pajaca boasa

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 17:54

Mega ATAK a dostaje TRZY LAGI od Cardiff i jest po zawodach.....

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 17:53

Manchester City który dostaje bęcki z Cardiff?

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 17:52

No nam Everton nie strzelił żadnego gola,więc to dla mnie żaden argument,że niby w ataku grają coś naprawde wyjątkowego,też mamy punkt zdobyty na Godison Park.Przegrana z Manchesterem City na jego boisku wogóle nie osłabi mojego przekonania do naszego trenera.A Everton z FC Liverpool z kim mocnym wygrali w tym sezonie?Arsenal poza Liverpoolem z kim wygrał z czołówki?Wygrywa będąc słabszym z Southamptonem po popisie Boruca?Pokaż mi kogoś w tej lidze który tłucze w tym sezonie każdego kogo napotka na swojej drodze?Krytykujesz Tottenham,uzasadnij i pokaż mi przykład drużyny z tego sezonu która według Ciebie spełnia te założenia?Kto jest MEGA ?!!

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 17:42

Tyle, że nie wygralismy z nikim mocnym, nie potrafimy strzelić budy jak przegrywamy...szalony mecz ale i świetna gra w ataku obu ekip ,o której my na chwile obecną możemy pomarzyć a po serii, która czeka tott już nie będzie tylko 1 pkt do 4 i male pytanie - jak jutro tott przegra to co powiesz ? Projekt na lata pewnie...

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 17:39

A gole zaczniemy strzelać,na sto procent jestem o tym przekonany.

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 17:36

Łudzą mnie punkty które mamy dzięki świetnej defensywie.Mamy punkt straty do czwartego miejsca.To są fakty które dla mnie się liczą,a nie szalony mecz który oglądałem....

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 17:26

Jasne jasne łudżmy się dalej heh a w ataku wobec tego co było ?

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 17:20

W derby Liverpoolu to była jakas padaka w defensywie.Świetne widowisko ale tylko dlatego że obie ekipy zupełnie zapomniały o defensywie.Ten mecz nic nie oznacza i nic nie pokazał dla Tottenhamu, poza dobrym wynikiem.

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 16:55

No właśnie oceniam ale babola nie widziałem bo przełączyłem na moment a derby Liver to jakaś masakra była...obie ekipy zadały szpanu na maxa

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 23 listopada 2013; 16:45

Patrząc na mecz Everton - Liverpool czy ten teraz Arsenal - Southampton widzę ile nam do tej czołówki brakuje :(

Jeszcze ten babol Boruca. Rece opadają



Jeszcze ten babol Boruca. Rece opadają ">odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 16:42

A z boasa to juz beke kręciłem jak w chelsea pracował i wcale nie byłem zadowolony z jego przyjścia do tott

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 16:37

Bede się cieszył i proponuje zacząć czytac moje wpisy ze zrozumieniem

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 15:58

A jak jutro Tottenham wygra to co napiszesz?

odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 15:53

Heh a skąd koledzy wiecie, że nie jest brana pod uwagę ? Kolejne asy, które kontakt z bazą muszą mieć chyba bo inaczej tego tłumaczyć nie mozna. Idiotyczna to jest slepa wiara, klapy na oczach i brak refleksji. Co do temat trenera to jestem ciekaw czy boas choc w połowie by sobie tak dobrze poradził jak Rodgers w Swansea ?

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 23 listopada 2013; 14:48

Również dochodzę do wniosku ,że co poniektórych np. jutrzejsza porażka bardzo ucieszy w myśl zasady - ''Ha,ha, a nie mówiłem,mam rację, nie wy'' co doprowadza do paradoksalnej sytuacji gdzie poszczególne ''ego'' góruje nad trzymaniem za swoją drużyną.Każde potknięcie,to swoista satysfakcja....tak to zaczyna wyglądać niestety,dla kogoś kto to czyta.

odpowiedz
Autor: Brendon Wysłano: 23 listopada 2013; 14:37

Rozmowa o czymś, co nawet nie jest póki co brane pod uwagę przez władze klubu, jest co najmniej idiotyczna. Wygląda to tak, że bardziej zależy niektórym na wywaleniu AVB niż na poprawie gry. Równie dobrze, można sobie pogadać czy Messi ma przyjść na WHL czy nie...
Jutro czeka nas fajny mecz i to na nim lepiej się skupić. Dodam również, że zdecydowanie nie jesteśmy w nim faworytem. To tak dla przypomnienia, żeby realistycznie podejść do tematu;)

">odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 23 listopada 2013; 11:58

@Misiaczek
Z tego co wiem to Rodgers w The Reds pracuje tyle co Boas u nas a w zeszłym sezonie do sytcznia gre mu ciagnał jeden koleś. Pózniej przyszli Sturidge i ten Brazylijczyk więc nie dziwiło, że graja nierówno. W tym wyglada to juz inaczej a argumentów za wywaleniem Boasa nie chce mi się znowu powtarzać...podawałem juz je ze 100 razy

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 23 listopada 2013; 11:28

a ktoś może wie o co chodzi z tym bólem dupy kibiców Liverpoolu do nas? Jakos nikt tak do nas nie sapie jak oni, nawet chyba kanonierzy nie :D

">odpowiedz
Autor: coys24 Wysłano: 23 listopada 2013; 11:18

haha sytuacja stabilna
a wracając do dyskusji to co z tego ze liverpool był najmniej równy w zeszłym sezonie a pozatym to nie prawda my byliśmy najmniej równą drużynę w lidze gdzie jeden piłkarz zapewnił nam 31 pkt chyba bo gdyby nie on to chyba bysmy mieli 14 miejsce liverpool kupił fajnych grajków i zobacz co robia moze nie porywaja ale punktują a my tracimy gola na początku meczu i walimy glową w mur przez cały mecz

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 23 listopada 2013; 10:23

Idealny obrazek pod naszą sytuację :D

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/08/11ff0c4eeab5db95b5fbc784f60fbcbc.jpg



http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/08/11ff0c4eeab5db95b5fbc784f60fbcbc.jpg">odpowiedz
Autor: Drakiur Wysłano: 23 listopada 2013; 09:43

My gramy bardzo równo padakę dla oka co tydzień, może z wyjątkiem drugiej połowy ze Srokami :)

">odpowiedz
Autor: Wojciech Misiak Wysłano: 23 listopada 2013; 09:11

Przypomnij sobie sezon wcześniej. Liverpool byl najmniej równą drużyną w Lidze. Jednak nikt Rodgersa nie chciał zwolnić. Dajmy też czas AVB, bo według mnie mamy większy potencjał kadrowy niż The Reds.

odpowiedz
Autor: coys24 Wysłano: 22 listopada 2013; 22:42

Tylko jest jedna roznica Liverpool gra dobrze a my nie
w zeszylym sezonie opieralismy sie na jednym pilkarzu ktory dzieki 20 bramkom dal nam okolo 30 pkt wyobrazmy sobie ze Gareth przed sezonem odnosi kontuzje i pauzuje 3-4 miechy i najlepsze jest to ze bez garetha zajelibismy miejsca od 12 do 14 miodzio w tym sezonie nie wymagam cudow ale zeby ta gra wygladala w miare i ze bysmy punktowali Bo teraz,niestety mamy 7 pkt w plecy i niestety gra nie wyglada zbyt dobrze

odpowiedz
Autor: Szpila Wysłano: 22 listopada 2013; 22:28

Tak samo zapewne myślą w FC Liverpool? Raczej nie!!! Facet spokojnie buduje drużynę drugi rok, i tak jak u nas nikt nie myśli o jego zwolnieniu.

odpowiedz
Autor: coys24 Wysłano: 22 listopada 2013; 20:30

ladigue8
nie tylko ty jesteś za zwolnieniem boasa ja tez jestem ale dałbym mu czas do końca sezonu a potem powinniśmy myśleć o kimś nowym

odpowiedz
Autor: Wojciech Misiak Wysłano: 22 listopada 2013; 16:28

Nikt nie powiedział, że jesteś sezonowcem, przynajmniej nie ja:) Po drugie, aby coś chcieć, trzeba mieć jakieś konkretne argumenty, a nie "bo tak".

Po drugie, aby coś chcieć, trzeba mieć jakieś konkretne argumenty, a nie "bo tak".">odpowiedz
Autor: ladigue8 Wysłano: 22 listopada 2013; 15:07

Ale nie ma dyskusji bo tylko ja jestem za jego zwolnieniem a, że jestem sezonowcem to szkoda ze mną gadać heh

odpowiedz
Autor: Wojciech Misiak Wysłano: 22 listopada 2013; 14:55

A ja wciąż nie wiem, skąd w Polsce dyskusja na temat zwolnienia AVB. Na Wyspach nie ma o tym mowy i jego pracę ocenia się pozytywnie.

odpowiedz