» Spełnić piękny sen - Tottenham vs Juventus

dodał: sajmi14 dnia: 2018-03-07 10:44:44 komentarzy: 11

Dwa tygodnie czekania w końcu dobiegły końca. Już dzisiaj o 20:45 nadszedł czas na to, co Koguty lubią najbardziej - Tottenham zmierzy się z Juventusem. Stawka? Awans do ćwierćfinału Ligii Mistrzów!

Z obozu rywala

Stara Dama mogła rozstrzygnąć losy dwumeczu już w pierwszej połowie spotkania w Turynie. Włosi nie wykorzystali jednak swojej szansy, co da nam nie lada emocje w meczu na Wembley. Mało tego, dzięki remisowi 2:2 na Allianz Stadium, to Tottenham jest bliżej awansu. Juventus musi więc rzucić się do ataku.

Atmosferę przed rewanżem kilkukrotnie podgrzewał Massimiliano Allegri. Menadżer Starej Damy najpierw stwierdził, że Gonzalo Higuain jest lepszym napastnikiem niż Harry Kane. Jakiś czas później 50-latek stwierdził, że Tottenham dysponuje gorszą formacją defensywną niż Lazio. Gra psychologiczna w stylu Jose Mourinho?

Kibice Juventusu przed meczem ze Spurs muszą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony do gry po kontuzjach wróciło dwóch kluczowych zawodników - Gonzalo Higuain oraz Paulo Dybala. Jeśli chodzi o złe informacje - z gry "wylatują": Federico Bernardeschi, Juan Cuardado i Mario Mandzukic.

Co słychać w północnym Londynie?

Niepokonani od 17 spotkań; świetna forma w ostatnich meczach; korzystny wynik z meczu w Turynie. Tottenham jest w gazie, a wciąż może jeszcze wrzucić wyższy bieg. Na Wembley dojdzie do wielkiego pojedynku, a zwycięzca może być tylko jeden. Najważniejsze - to Juventus musi, a my możemy.

W mediach dużo mówi się o składzie, który Pochettino powinien wybrać na mecz z Juve. Największym pytaniem jest, kto powinien zacząć od pierwszych minut - Son czy Lamela. Wszystko wskazuje jednak na to, że skoro to Juventus musi atakować, to Mauricio Pochettino postawi na Sona, licząc przy tym na szybkie kontrataki w wykonaniu Koreańczyka.

Tottenham nie ma aż tak wielu problemów kadrowych. W meczu ze Starą Damą z powodu urazu nie wystąpi jednak Toby Alderweireld. Serge Aurier jest natomiast zawieszony za żółte kartki, a jego miejsce na prawej obronie zajmie Kieran Trippier.

Przewidywane składy

Tottenham: Lloris; Davies, Vertonghen, Sanchez, Trippier; Dier, Dembele; Son, Eriksen, Alli; Kane

Juventus: Buffon; Sandro, Chiellini, Benatia, De Sciglio; Khedira, Pjanic, Matuidi; Costa, Higuain, Dybala