» Odesłać mistrza do Ligi Europy. Chelsea - Tottenham

dodał: Damian Konwent dnia: 2018-04-01 13:31:03 komentarzy: 34

Pisanki, zajączek, wielkanocne śniadanie i... Premier League. Dokładanie, jak co roku święta nie mogą obejść się bez znaczącej liczby meczów. Pełni sił i zapału po przerwie reprezentacyjnej, piłkarze wracają na angielskie boiska, a w niedzielne popołudnie przyszykowano dla nas prawdziwą ucztę, bowiem o 17:00 na Stamford Bridge, Koguty zmierzą się z Chelsea.

Powiedzmy sobie szczerze, nie lubimy przerw na mecze reprezentacji. Zawsze to coś innego i chwilowa uczieczka od "normalności", jednak gdy przychodzi co do czego i zobaczymy, że na najbliższe spotkanie Premier League musisz poczekać kolejny tydzień, to zdajesz sobie sprawę, co tak naprawdę jest priorytetem. Dziś, z pełną odpowiedzialnością możemy odetchnąć, bo nasza ulubiona liga wraca z wielkim impetem!

Grę Chelsea w tym sezonie śmiało można wpisać w kontury wielkiej sinusoidy. Właściwie od samego początku, podopieczni Antonio Conte nie potrafią ustabilizować właściwego kursu, dlatego co rusz przeplatają świetne występy z tymi gorszymi. Co by nie mówić, The Blues to obecny mistrz Anglii i dobrze wiemy jakimi prawami rządzą się mecze takiej rangi. Po przegranym dwumeczu z Barceloną i odpadnięciu z Ligi Mistrzów, celem nadrzędnym będzie znalezienie się w czołowej czwórce w połowie maja, jednak by tego dokonać, niezbędne będą 3 punkty w jutrzejszym starciu.

Wiele mówi się o braku formy Alvaro Moraty i jego godnym zastępcy, jednak w przypadku najbliższego spotkania trener Chelsea ma inny problem. Mianowicie kontuzja Thibout Courtouis. Belg prawdopodobnie opuści jutrzejszy pojedynek w powodu urazu ścięgna udowego. Przed tygodniem bramkarz opuścił zgrupowanie reprezentacji i już przed wtorkowym meczem z Arabią Saudyjską pewne było, że jego występ przeciwko Spurs stoi pod znakiem zapytania. Kolejnymi nieobecnymi będą Andreas Christiansen i David Luiz, zatem można spodziewać się, że defensywa gospodarzy będzie się różniła od tych z ostatnich tygodni.

Powodów do zadowolenia nie ma również Mauricio Pochettino. Harry Kane wciąż leczy kontuzję i mimo, że chodziły głosy o jego powrocie na jutrzejszy mecz, to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, by ponownie zobaczyć najlepszego strzelca Spurs na boisku. Czynnikiem budującym z kolei może być dyspozycja Sona. Koreańczyk strzela ostatnio praktycznie w każdym spotkaniu i to jego prawdopodbnie zobaczymy na przodzie ataku. Do pełni sił nie doszedł również Harry Winks i jeśli pominiemy te dwójkę, to menadżer Tottenhamu będzie miał do dyspozycji całą kadrę.

Dla Kogutów starcie z Chelsea będzie niezwykle ciężką przeprawą po pełną zdobycz punktową. Od czasu powstania ery Premier League, Tottenham nigdy nie wygrał na Stamford Bridge i jeśli dołączymy do tego porażkę z początku sezonu na Wembley, to utworzy nam się klarowna okazja ku temu, by po raz kolejny udowodnić, dlaczego Spurs powinno być szanowaną marką w Europie.

- To będzie ogromne wyzwanie dla obu zespołów. - mówił Pochettino. Kiedy staczasz pojedynki tego rodzaju, historia i cała reszta schodzi na dalszy plan. Tu może zdarzyć się dosłownie wszystko. Dlatego liczy się tu i teraz.

Argentyńczyk wielokrotnie pokazywał, że nie od rywala, a od Ciebie i Twojej drużyny zależy to, czy wygrasz, czy przegrasz. Wygrana z The Blues pozwoli Kogutom zwiększyć przewagę w tabeli do ośmiu puntów nad Chelsea i z pewnością będziemy mogli z optymizmem patrzeć na ostatnie mecze obecnego sezonu.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:54

to jak destroya ? Ty wygrywasz zakład, ja wpłacam 50 zl na strone, ja wygrywam, nie odzywasz się do ostatniej kolejki. teraz deal?

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:53

tfu, jak przegramy, bo wy uważacie, ze to takie prawdopodobne ;)

">odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:53

to ja tez lece po bandzie, jak wygramy, to wpłacam 5 dych na te strone :D

">odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:51

King, lece po bandzie, jak będzie remis chociażby to zobowiązuje się do końca sezonu nie pisać.

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:41

nie wiem jak można pisać, ze Szary i destroya to jedna osoba.. pierwszego z nich będzie strzelala kurwica, ze sobie nie ponarzeka publicznie do końca sezonu, jednak zgadza się na zakład, bo i tak bardziej będzie go cieszylo zwycięstwo Spurs nad niebieskimi, niż nade mna w zakładzie, podczas gdy drugi jest pewny, ze albo nas wydymają z mydlem, albo bez, ale zalozyc się nie chce, bo wygrana porazka w zakładzie i tak by mu przyslaniala wygrana Tottenhamu ;)

">odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:39

Wiesz* ja pier ale gafa

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:38

>>destroya napisał:
>>A sezon i tak bliski końca to nie dziwi mnie ta odwaga Komorasa xd

2 miesiące bez szydery z Tottenhamu? Wież jak mnie kurwica będzie strzelała.

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:35

ktoś cos wie, czy się placi miesięcznie/rocznie ? I ile?

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:33

Nie jestem pewny, ale z jakiś rok temu pisał że od poczatku strony z jakieś 2 tysiące zapłacił. Ale nie bierz tego za pewnik, bo możliwe że się jebnąłem. Wojtek słabo się interesuje stroną w ostatnim czasie, ale za to że daje nam miejsce do wypowiadania się to propsy. To jednak niemałe hajsy są.

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:30

Seba, kiedyś rozmawialiśmy o kosztach prowadzenia strony, nie wiesz może ile i jak często musi Wojtek placic ?

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:29

destroya, nie chce Cie obrazac, ale miekka faja jesteś :P Ja zaproponowałem zakład, wiec nie mieszaj w to inne osoby. Szary się zachowal jak mezczyzna, tez bys mogl ;)

Ja zaproponowałem zakład, wiec nie mieszaj w to inne osoby. Szary się zachowal jak mezczyzna, tez bys mogl ;)">odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:28

Co ci zależy? Mnie też całe forum ciśnie i ja niczego nie chce w zamian. Wygrana Tottenhamu jest tak prawdopodobna że tu można się nawet zakładać o remis i siedzenie cicho do końca sezonu.

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:21

Patrząc na to pod takim kątem, to faktycznie komplement.

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:17

Zuch ! W sumie King był takim trochę paralitykiem, a gral zajebiscie i tak to się u mnie zaczelo ze Spurs :D Wiec nazywanie tak takich parodystów jak Sissoko to trochę komplement ;p

Wiec nazywanie tak takich parodystów jak Sissoko to trochę komplement ;p ">odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:15

Pamiętam że raz mnie zjebałeś za ";paralityków" i od tamtej pory przestałem tak pisać.

aralityków" i od tamtej pory przestałem tak pisać. ">odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:14

dobrze pamiętasz :D ja się rzadko wypowiadam, ale wchodzę codziennie

ja się rzadko wypowiadam, ale wchodzę codziennie">odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:13

King i tak się rzadko wypowiada, więc co to dla niego XDD

Ja dobrze pamiętam, to ty jesteś tym niepełnosprawnym kibicem? Czy pojebało mi się?

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:11

destroya ok. Ale jak przegramy. Bo Ty w przeciwieństwie do Underka nie bierzesz pod uwagę remisu

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:05

Szto takoje??? Kane na ławce?

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:04

Przyrzekam. Jak Tottenham to wygra to ani słowa nie napisze do końca sezonu.

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 1 kwietnia 2018; 16:01

destroya, Szary, Underek robimy zakład ? Dziś 3 pkt i cisza z waszej strony do końca sezonu ? nie da się czytac ciagle tego czarnowidztwa;/

odpowiedz
Autor: Underek Wysłano: 1 kwietnia 2018; 15:43

Jest jeszcze opcja że ugramy fartowny remis. Punkt biore w ciemno.

Kogo ja oszukuje, wjebia nam

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 15:12

28 lat nie wygrać na SB. Kompromitacja jak na taki klub za jaki się uważa ten Tottenham.

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 1 kwietnia 2018; 15:09

Lecimy z tematem, kiedyś się przełamać trzeba, taki prezent od zajączka.

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 1 kwietnia 2018; 14:27

Ty jesteś większym malkontentem ode mnie. Ja już w zasadzie nie widze sensu wypowiadania się.Napierdalasz bardziejj niż ja.

odpowiedz