» Ligo Mistrzów, wracamy! Tottenham - Borussia

dodał: Damian Konwent dnia: 2017-09-12 17:57:28 komentarzy: 30

Sezon trwa już w najlepsze, jednak na najważniejsze rozgrywki w Europie kibice czekać musieli do dziś. W środę o 20:45 Tottenham rozpocznie swoją tegoroczną przygodę w Lidze Mistrzów. W pierwszej potyczce rywalem będzie Borussia Dortmund.

Grupa śmieci. Śmiało można użyć tego stwierdzenia patrząc na drużyny, które trafiły do grupy H, bo przecież mecze pomiędzy Realem Madryt, Borussią Dortmund czy Tottenhamem praktycznie co kolejkę będą jej hitem. Na sam początek piłkarze z Dortmundu przylatują na Wembley jako drużyna z Ligą Mistrzów już oswojona, gdyż właściwie co roku oglądamy ją w tym turnieju. Koguty w zeszłym sezonie również odhaczyły w nim udział, jednak wszyscy pamiętamy jakim niepowodzeniem się on zakończył. Jak sami piłkarze twierdzą wyciągnęli wnioski z tamtego okresu i są pewni, że dorośli do tego by w tym sezonie pokazać o wiele więcej.

Tego lata priorytet dla włodarzy Borussii był jasny - zatrzymać Aubameyang'a w klubie. Udało się. Okienko zakończyło się kilka dni temu, a ten pomimo wielu ofert został i podobnie jak przed rokiem rzucił wyzwanie Robertowi Lewandowskiemu w wyścigu o koronę króla strzelców Bundesligi, w którym ma już dwa gole na koncie. Świetna dyspozycja napastnika Borussii w środę może jednak nie wystarczyć. Ekipa z Niemiec przyleci w nieco okrojonym składzie, bowiem jeśli do grona kontuzjowanych Marco Reus'a czy Andre Schurrle'go dodamy jeszcze Marcela Schmelzera i Marc'a Bartrę, którzy w minioną sobotę w meczu z Freiburgiem opuścili boisko jeszcze przed upływem pierwszej połowy z powodu urazów to na papierze nie jest już tak kolorowo. Obaj w ostatnich spotkaniach byli trzonami defensywy w drużynie Petera Bosza. Jako dowód można przytoczyć fakt, że jako lider Bundesligi nie straciła ani jednej bramki w obecnym sezonie. Dortmundczycy w tamtym roku w Lidze Mistrzów do fazy pucharowej awansowali z pierwszego miejsca, ale jeśli spojrzymy na ich bilans w meczach wyjazdowych na Wyspach to przegrali aż 6 w 11. możliwych.

Tottenham już w ubiegłym roku swoje mecze Ligi Mistrzów rozgrywał na Wembley, jednak tylko raz zdołał wywalczyć pełną pulę punktową, w meczu z CSKA Moskwą. W ostatnim, wygranym starciu z Evertonem (0:3) Spurs pokazali charakter i w końcu możemy być spokojni, że oglądamy tę samą drużynę, którą oglądaliśmy w drugiej części ubiegłego sezonu. Christian Eriksen w jednym z wywiadów przekonywał, że są w końcu ekipą dorosłych facetów, która ma jasno określony cel i w meczu z Borussią zrobią wszystko by 3 punkty zostały na Wembley. Niestety oprócz kontuzjowanych, na trybunach zasiądzie również Dele Alli. Reprezentant Anglii odbywa bowiem karę za czyn, którego dopuścił się w ostatnim meczu Ligi Europy.

Obie ekipy ostatni raz na przeciw siebie stanęły w sezonie 2015/16. Wtedy w 1/8 finału Ligi Europy lepsi okazali się Niemcy pokonując Tottenham 5:1 w dwumeczu, by odpaść w kolejnej fazie po emocjonującym boju z Liverpoolem.

Przewidywane składy:

Tottenham: H. Lloris - T. Alderweireld, D. Sanchez, J. Vertonghen - K. Tripper, E. Dier, M. Dembele, B. Davies - H. Son, H. Kane, C. Eriksen

Borussia: R. Burki - Ł. Piszczek, S. Papastathopoulos, O. Toprak, D. Zagadou - M. Gotze, G. Castro, N. Sahin - C. Pulisic, P. Aubameyang, M. Philipp

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: kiriak Wysłano: 13 września 2017; 19:50

Lloris-Vertonghen, Toby, Sanchez, Davies, Aurier-Dier, Dembele, Eriksen, Son-Kane

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 13 września 2017; 19:49

Mnie tam nawet 1:0 styknie.

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 13 września 2017; 19:32

Tottenham U19 - Borussia Dortmund U19 4:0 (3:0)
1:0 Edwards 4'
2:0 Bennetts 30'
3:0 Sterling 33'
4:0 Edwards 61'

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 13 września 2017; 19:31

a Tak swoją drogą to Nasze młodziki w LM rozjechały Dortmund 4:0 więc mam nadzieje że starzy pójdą ich śladem;)

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 13 września 2017; 19:24

Borussia to już nie ten sam zespół co rok temu bynajmniej ja mam takie wrażenie, więc mamy szansę się zrewanżować za tamtą edycję LM, jestem dobrej myśli chociaż brak wanyamy mnie troszkę martwi bardziej niż brak Aliego.....

3:1 COYS!

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 13 września 2017; 18:16

Wygramy, wygramy, coys!!

odpowiedz
Autor: Pocsa. Wysłano: 13 września 2017; 18:08

Najważniejszy mecz fazy grupowej - 3 punkty albo LE

Swoją drogą niezły kabaret na stronie TVP Sport, można było głosować X razy poprzez stronę incognito no i mamy szlagier Real - APOEL na TVP dzięki chłopaczkom z realmadryt.pl

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 13 września 2017; 13:08

LM w PPV na sto procent. Je*nie w Polsat Sport jakieś Maribor-Spartak, czy inne Benfica-CSKA, a reszta PPV.

Ja to zawsze na studiach miałem neta razem ze współlokatorami, jak któryś film ściągał na meczu, to szło na noże :D a że net taki sobie miałem to i ludziki pikselowe szły, także mi tam nie tęskno do streamowania :P

odpowiedz
Autor: Drakiur Wysłano: 13 września 2017; 12:42

Życie studenta bez telewizora ma swoje plusy :D

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 13 września 2017; 12:18

Ale jak znam życie i Solorza pazernego ****ka na hajs, to dopierdoli jakieś kanały premium i wałek będzie z oglądania LM. Albo LM PPV XDD

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 13 września 2017; 12:07

Ja tam mam w kablówce wszystkie Polsat Sporty. Na pewno jakość komentarza siądzie, bo ja pierdole Kołtonia słuchać. Ale jak dobrze pójdzie to nie będzie zmartwienie, tylko sobie będę oglądał na Sky/BT i na stadionie.

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 13 września 2017; 12:02

liga angielska gdzie bedzie jeszcze transmitowana prócz nc+?

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 13 września 2017; 11:56

Mnie tam golf nigdy nie grzał, już wolę Snooker na Eurosporcie, ale nie w tym rzecz.

Ekstraligę czasem obejrzę, ale głównie właśnie SGP.

Tak czy inaczej decydując się na podpisanie umowy w głowie miałem oglądanie głównie piłki - PL, LM, hity z La Liga, jakiś Juventus-Milan ewentualnie, a tu wychodzi, że została tylko PL. W dodatku sypie im się skład dziennikarzy. Mam teraz zagwozdkę, nie wiem dokładnie do kiedy mam umowę, ale na tą chwilę dwa najbardziej interesujące mnie tematy - PL i LM, będą od przyszłego roku na dwóch innych platformach.

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 13 września 2017; 11:36

Golf ogólnie jest spoko. Jak mogę to oglądam go na C+.Żużel to masz na darmowym nsporcie. Chyba że SGP oglądasz też, to to już na C+ leci.

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 13 września 2017; 11:33

Powinny być jakieś klauzule, że jak się decydujesz na pakiet sportowy, a oni odstawiają takie smaczki, to zerwanie umowy bez dodatkowych kosztów. Niedługo jak ktoś ma długą umowę, to zostanie z najdroższym oglądaniem golfa w Europie. Czekać tylko aż zostaną z samą ekstraklasą, albo i ją stracą. Dobrze, że chociaż żużel lubię.

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 13 września 2017; 08:37

Ja mam CANAL+ dokupione do kablówki i w każdej chwili bez konsekwencji moge zrezygować.

odpowiedz
Autor: Underek Wysłano: 13 września 2017; 00:43

Szkoda, że nie gramy teraz z Realem.

odpowiedz
Autor: MatiM Wysłano: 12 września 2017; 23:22

>>Szary napisał:
>>Tak jak Brandon mówi. Toną. Toną skurwysyny aż miło patrzeć. Najpierw Eleven im zajebał LA Liga, Serie A i Ligue 1. Teraz Polast LM. Zaraz slyszałem dwie ikony CANAL+ odchodzą - Twarowski i Smokowski robić razem jakiś projekt na necie. Zostaną CANALie jedne z ekstraklasą, zużlem i PL. Upadek C+ mieni się na naszych oczach.

Nie wiem czy tak miło patrzeć. Do 2019 roku mam umowę z tymi patafianami

odpowiedz
Autor: KRIS Wysłano: 12 września 2017; 22:51

Za tydzień w pucharze pasztetowej gramy z Barnsley (przed chwilą wygrali z Derby).

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 12 września 2017; 22:28

no właśnie i tu mam dylemat bo co jak co to nc+ mam tylko i wyłącznie ze względu na Pl.... a jest taka możliwość że np eleven wykupi kolejny sezon Pl????? czy jak tylko nc+ ma wykupione to już nikt nie może wykupić?

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 12 września 2017; 21:47

CCV gol w debiucie dla Sheffield

odpowiedz
Autor: Brendon Wysłano: 12 września 2017; 21:20

>>Szary napisał:
>>Tak jak Brandon mówi. Toną. Toną skurwysyny aż miło patrzeć. Najpierw Eleven im zajebał LA Liga, Serie A i Ligue 1. Teraz Polast LM. Zaraz slyszałem dwie ikony CANAL+ odchodzą - Twarowski i Smokowski robić razem jakiś projekt na necie. Zostaną CANALie jedne z ekstraklasą, zużlem i PL. Upadek C+ mieni się na naszych oczach.

PL mają tylko na ten i jeszcze tylko przyszły sezon... i pewnie niewielkie szanse na wygranie nowego przetargu.
Ale za to mają chyba LM w siatkówce;)

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 12 września 2017; 20:21

a mi chyba w przyszłym roku kończy się umowa z nc+ :D

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 12 września 2017; 20:06

Tak jak Brandon mówi. Toną. Toną skurwysyny aż miło patrzeć. Najpierw Eleven im zajebał LA Liga, Serie A i Ligue 1. Teraz Polast LM. Zaraz slyszałem dwie ikony CANAL+ odchodzą - Twarowski i Smokowski robić razem jakiś projekt na necie. Zostaną CANALie jedne z ekstraklasą, zużlem i PL. Upadek C+ mieni się na naszych oczach.

odpowiedz
Autor: Brendon Wysłano: 12 września 2017; 19:40

polsat od przyszłego roku

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 12 września 2017; 19:32

Komoras to canal + ma ligę mistrzów czy już nie bo coś było że polsat przeją ligę mistrzów?????

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 12 września 2017; 18:54

prawda

odpowiedz
Autor: folig4 Wysłano: 12 września 2017; 18:35

Komornik - typowy polski pesymista

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 12 września 2017; 18:33

Ja to sobie zasiądę przed telewizorem, włączę CANAL+ i sobie obejrzę. I dostałem nauczkę w poprzednim sezonie. Promowałem ankiety w których nasz mecz był do wyboru to potem zastanawiałem się po co to robiłem jak postronny kibic oglądał nasze kompromitacje.

odpowiedz
Autor: Freddie91 Wysłano: 12 września 2017; 18:18

TVP pokaże jutro jeden mecz LM. Są cztery propozycje w tym Tottenham-Borussia.

Na razie prowadzimy, ale proponuję mobilizacje. Można głosować:

http://sport.tvp.pl/33960106/liga-mistrzow-w-tvp-zdecyduj-ktory-srodowy-mecz-bedziemy-transmitowac

https://twitter.com/tvp_info/status/907605268040732673

https://twitter.com/sport_tvppl/status/907607003673047041

A najlepiej wszędzie ;)

odpowiedz
Sonda serwisowa
Najlepszy transfer sezonu 2023/2024

Timo Werner: 7%
Radu Dragusin: 1%
Giglielmo Vicario: 16%
James Maddison: 16%
Manor Solomon: 2%
Micky van de Ven: 53%
Brennan Johnson: 6%

Wyniki | Archiwum

Zawodnik meczu
Statystyki serwisu

Najnowszy użytkownik: Jveemsiu72
Strona istnieje od: 4374 dni
Użytkowników online: 0
Gości online: 37
Newsów: 6380
Lista online: